New York Eğitim Ataşeliği

Yolluklar

Bölgemizde yüksek lisans öğrenimini tamamlayıp doktora öğrenimi için başka bir şehirdeki üniversiteye giden öğrencilerin ulaşım giderleri (uçak, otobüs, tren) ile; esas öğrenim için başka bir şehir ya da ülkedeki üniversitelerden kayıt konusunda bizzat görüşmek üzere davet aldığını danışman/okul yazısıyla belgelendiren öğrencilerin, tüm öğrenim hayatı boyunca en fazla iki defa olmak üzere, gidiş-dönüş yol masrafı (uçak, otobüs, tren) Ateşeliğimizce ödenmektedir.

Ödemenin yapılabilmesi, sayfamızda yer alan örnekte belirtilen düzende eksiksiz doldurulmuş masraf talep formunun ekinde, bilet, elektronik yolcu bileti vb. harcamaya ilişkin kanıtlayıcı belgelerin asıllarının Ataşeliğimize sunulmasına bağlıdır.

Bölgemize öğrenime gönderilen öğrencilerin yurt dışına ilk gidiş, bir öğrenim seviyesini bitirip diğer bir öğrenim seviyesine geçişte Türkiye´ye gidiş-dönüş, öğrenim sonrası Türkiye´ye dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ücretleri Bakanlığımızca karşılandığından,Ataşeliğimizden talep edilmemelidir.

 

Masraf talep formunda yolluk giderleri aşağıdaki gibi yer almaktadır. Form doldurulurken harcama türüne en uygun olan tanım seçilmelidir.

  • Yolluk masrafı: Üst öğrenim için başka bir şehre gidiş uçak/otobüs/tren gideri
  • Yolluk masrafı: Kayıt için görüşmeye gidiş-dönüş uçak/otobüs/tren gideri (En fazla 2 defa)
  • Yolluk masrafı: Kayıt için görüşmeye gidiş uçak/otobüs/tren gideri
  • Yolluk masrafı: Kayıt için görüşmeden dönüş uçak/otobüs/tren gideri

 

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.