New York Eğitim Ataşeliği

Sınav harcamaları

Öğrencilerin girecekleri yabancı dil seviye tespit sınavları (Test of English as a Foreign Language, International English Language Testing System vb.) ile yetenek ve mesleki yeterlik sınavlarından (Graduate Record Exam, Graduate Management Admission Test, Scholastic Aptitude Test vb.) dil öğrenimi dahil bütün öğrenim süreleri boyunca en fazla dört adedinin bedeli ile dört üniversiteye kadar başvuru ücreti ödenir. Sınav ücretlerinin ödenebilmesi için ödeme belgesinin (çek, kendi adına kredi kartı veya anne, baba, eşin hesabından adına ek kart banka ekstresi aslı ya da internet çıktısının banka onaylısı, alındı belgesi gibi) masraf talep formuna eklenmesi gerekir.

Sınav harcamaları masraf talep formunda aşağıdaki detayda yer almaktadır. TOEFL ve IELTS dışındaki sınav harcamalarında, "Diğer"  seçilip, devamına girilen sınav yazılmalıdır.

  • Yabancı dil seviye tespit sınavı: TOEFL
  • Yabancı dil seviye tespit sınavı: IELTS
  • Yabancı dil seviye tespit sınavı: GRE
  • Yabancı dil seviye tespit sınavı: Diğer: ...

NOT: TOEFL, IELTS veya GRE gibi sınavlardan ayrı ayrı dörder adet değil, bütün öğrencilik boyunca toplamda sadece dört adet sınav ücreti ödenir. 

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.