New York Eğitim Ataşeliği

İnsan Hakları Eğitim Programı

İnsan Hakları Eğitim Programı

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığınca 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara´da ´İnsan Hakları Eğitim Programı´ düzenlenecektir. 10-13 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek “10. İnsan Hakları Eğitim Programı” kapsamında, ilk üç gün ulusal ve uluslararası alanda deneyimli uzmanlar  tarafından ayrımcılık, nefret suçları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yapısı ve başvuru usulü gibi konularda verilecek teorik eğitimin yanında sivil savunuculukla ilgili tecrübe paylaşımları gerçekleştirilecektir. Program kapsamında ayrıca Türkiye’deki kamu kurumları ziyaret edilecektir. Birçok ülkeden gelecek katılımcılar arasında network oluşturma fırsatı sunacak eğitim programının son gününde ise Ankara’nın geleneksel mimarisi ile ünlü Beypazarı ilçesine gezi düzenlenecektir.

 Program dili Türkçe olacaktır.

Programa katılmak isteyen kişiler  https://www.ytb.gov.tr/guncel/10-insan-haklari-egitim-programi adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler. 

 

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.