New York Eğitim Ataşeliği

Toplantı/konferans/seminer katılım izin talepleri

 

1416 sayılı Kanun kapsamında bölgemizde öğrenim gören resmi-burslu öğrenciler, tezleriyle ilgili alan çalışması yapmak üzere seminer, konferans ya da toplantıya katılma hakkına sahiptir.

 Ancak bu hakkın kullanılabilmesi;

  •  Katılmak istenen faaliyetin öğrencinin teziyle ilgili olmasına,
  •  En az iki ay önceden web sayfamızda mevcut talep formu ve eki belgelerle Ataşeliğimize izin için başvurulmasına,
  •  Talebin Ataşeliğimizce uygun görülmesine bağlıdır.  

Yüksek lisans ve doktora dahil tüm öğrenim süresi boyunca en fazla dört defa bu türlü bir faaliyete katılım gideri için ödeme yapılabilmektedir. Dörtten fazla faaliyete katılım gideri ödenememekte, ödenmişse dahi tazmin edilmektedir.

Seminer/toplantı/konferans katılım talebinde bulunacak öğrencilerimizin; bu sayfada bağlantısı yer alan formu, öncelikle dip notlarını da okuyarak eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmaları, form ekine faaliyete ilişkin belgeleri ve danışman yazılarını eklemeleri, danışman yazılarında tez konusunun ne olduğuna dair beyan yer aldığından emin olmaları izin sürecini kısaltacaktır. Kurumlar adına öğrenim gören öğrencilerin tüm belgelerden iki adet  düzenlemeleri gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı burslu öğrencilerinin tek nüsha belge düzenlemeleri yeterlidir. 

Konferans/seminer/toplantı katılım izin talebi formuna ulaşmak için tıklayınız.

 

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.