New York Eğitim Ataşeliği

Öğrenime başlama

Öğrenime başlamaÖğrenime başlamaÖğrenime başlama

Ataşelik e-posta adresimiz: newyork@mebtr.org 

1416 sayılı Kanun kapsamında resmi-burslu statüde bölgemize gelerek dil, yüksek lisans ya da doktora gibi her hangi bir seviyede  öğrenime başlayan öğrencilerin, bölgemize geldiklerini ve öğrenime başladıklarını gecikmeksizin Ataşeliğimize bildirmeleri gerekmektedir.

Bu bildirim, örneği sayfamızda yer alan matbu formu doldurup istenen belgeleri eksiksiz olarak formun ekine ekledikten sonra, Ataşeliğimize e-posta yoluyla gönderilebilir. E-posta adresimiz: newyork@mebtr.org

Öğrencilerimizin burslarının Bakanlığımızca hesalanarak gönderilmesi bu bildirimin usulünce ve zamanında yapılmasına bağlıdır.

Öğrenime başlama bildirimi için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

1-   Matbu form (İndir);

Dilekçeyi bilgisayarınıza kaydederek eksiksiz olarak doldurunuz. Dilekçelerin işleme alınabilmesi için ad-soyad, tarih(gün/ay/yıl) ve imzanın bulunması gerektiğini unutmayınız.

Formda yer alan banka bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması, bursların zamanında ve doğru hesaplara aktarılmasında önem arz etmektedir. Bu nedenle, doldurulan bilgilerin doğruluğundan emin olunmalıdır. Routing numarası, ACH işlemi için gerekli olan ABA numarasıdır ve dokuz haneli olmak zorundadır. Bu bilgi hesap açtırılan banka şubesinden teyit ettirilmelidir.

Öğrenim hayatınız boyunca banka hesap bilgilerinizde meydana gelebilecek olan her türlü değişikliği en kısa sürede sitemizde yer alan formu doldurup imzalayarak Ataşeliğimize bildiriniz.

2-   Okula başladığınıza dair resmi okul yazısı (Enrollment Letter);

Başladığınız aya ilişkin bursların hesaplanmasında esas teşkil ettiği için okulunuzdan alacağınız belgede  tam zamanlı (full-time) olarak kayıtlı olduğunuza dair ibarenin yer aldığından, tam öğrenime başlama tarihinizin (gün/ay/yıl) belirtildiğinden ve esas öğreniminiz öncesinde oryantasyon programına katıldıysanız her iki tarihin (gün/ay/yıl) de belgede yer aldığından emin olunuz.

3-   Ülkeye giriş belgesi;

Pasaportunuzun vize ve ülkeye giriş tarihi bilgilerini içeren sayfalarının fotokopileri,

4- DS-2019 fotokopisi

5- MEB tarafından size verilen 'Öğrenci Tanıtma Fişi'nin fotokopisi. 

Öğrenime başlama formuna ulaşmak için tıklayınız.

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.