New York Eğitim Ataşeliği

Houston Eğitim Ataşeliğine devredilen öğrenci dosyaları

1416 sayılı Kanun kapsamında Arkansas, Alabama, Louisiana, Mississippi, New Mexico, Oklahoma, Tennessee ve Texas eyaletlerinde öğrenim gören öğrencilerin Ataşeliğimizde bulunan dosyaları, Houston Eğitim Ataşeliğine devredilmiştir. 
Houston Eğitim Ataşeliğine devredilen öğrenci dosyaları

Dosyası devredilen öğrencilerin listesine aşağıdaki linkten ulaşılabilir.

Bundan sonraki süreçte, Houston Eğitim Ataşeliğinin görev bölgesinde bulunan eyaletlerde öğrenim gören öğrencilerin burs, masraf ve okul ödemeleri* dahil her türlü iş ve işlemleri Houston Eğitim Ataşeliğince yürütülecektir.

Söz konusu eyaletlerde öğrenim gören ya da öğrenime yeni başlayacak öğrencilerin kendileriyle ilgili dilekçe, form ve benzeri her türlü evrakı Houston Eğitim Ataşeliğine göndermeleri gerekmektedir.

Houston Eğitim Ataşeliğinin görev alanında bulunan eyaletlerden birinde öğrenimini sürdürürken, Bakanlık onayıyla üst öğrenim, okul değişikliği ya da başka bir nedenle Ataşeliğimizin görev alanında bulunan eyaletlerden birine transfer olan öğrencilerin, durumlarını gecikmeksizin bir dilekçe ile Houston Eğitim Ataşeliğine bildirerek dosyalarının Ataşeliğimize transferini istemeleri, aynı şekilde; Ataşeliğimizin görev bölgesinde bulunan bir eyaletten Houston Eğitim Ataşeliğinin görev bölgesine transfer olan öğrencilerin de, durumlarını gecikmeksizin bir dilekçe ile Ataşeliğimize bildirerek dosyalarının transferini istemeleri gerekmektedir.

Geçiş sürecinde Ataşeliğimizin web sayfasında yayınlanan duyuruların dikkatle takip edilmesi önerilir. 

Houston Eğitim Ataşeliğinin web sayfasına http://houston.meb.gov.tr adresinden ulaşılabilir.

Saygıyla duyurulur.

Dosyaları Houston Eğitim Ataşeliğine devredilen öğrencilerin listesine ulaşmak için tıklayınız.

* Dosyası devredilen öğrencilerin Ataşeliğimize ulaşan okul faturaları ile masrafları, yapılacak inceleme sonrasında uygun görülmesi kaydıyla 31.12.2014 tarihine kadar Ataşeliğimizce ödenecektir. Bu tarihten sonra çeşitli nedenlerle ödemesi yapılmamış okul faturaları ve masraf talep evrakı Houston Eğitim Ataşeliğine devredilecektir.

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.