New York Eğitim Ataşeliği

Diaspora Gençlik Akademisi

Diaspora Gençlik Akademisi

Yurtdışında yaşayan altı milyonu aşkın insanımızın bulundukları ülkelerdeki kültürel ve sosyal hayata eşit katılımları, yeni nesil gençlerimizin eğitim hayatlarındaki başarılarının desteklenmesi ile gerçekleşebilir 
Diaspora Gençlik Akademisi, bu düşünceyi temel alarak yurtdışındaki yeni nesil Türklerin başarılı rol modelleri olarak yetişebilmeleri, sosyal ve kültürel hayata katkıda bulunabilmeleri amacıyla hazırlanmış bir eğitim programıdır.
Akademi, farklı ülkelerde eğitim ve sosyal hayatta başarı gösteren gençlerin yıllara yayılan bir program dâhilinde eğitim almalarını öngörmektedir 
Bu eğitim aynı zamanda farklı kültür coğrafyalarından gençlerimizi bir araya getirmeyi de hedeflemektedir.

Diaspora Gençlik Akademisi 

Programda yurtdışında yaşayan gençlerin ihtiyaçları dikkate alınarak, kimlik ve aidiyeti güçlendirici, tarih, kültür, sanat alanlarında bilgilendirici, Türkçe’nin önemi ve zevkini tattırıcı, Türkçe becerilerini geliştirici, Avrupa ve göç tarihimiz konusunda ufuk açıcı, farklı disiplinlerde düşünce tarihi konularında perspektif sunan, örneklik teşkil edecek şahsiyetleri tanıtıcı seminerler öngörülmektedir. 
Bunun yanı sıra katılımcılarla oyunlar, sportif faaliyetler, kültürel geziler, yine katılımcıların aktif olacakları, panel ve oturumların programın içeriğinde yer alması planlanmaktadır.

ULAŞIM VE KONAKLAMA 

Programa katılım ücretsiz olup, konaklama ve yemek masraflarının tamamı YTB tarafından karşılanacaktır.

Katılımcılar program yerine ulaşımlarını kendi imkanları ile sağlayacaklardır.

PROGRAM TARİHİ VE YERİ: 
21 Nisan - 26 Nisan 2019 : Strazburg/Fransa

Ayrıntılı bilgi için adresiniz ziyaret etmenizi rica ederiz.

https://www.ytb.gov.tr/diasporagenclikakademisi/index.html

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.