New York Eğitim Ataşeliği

Bölgemize geliş

Değerli öğrencilerimiz, bölgemize hoş geldiniz!

Öncelikle bölgemizde başarılı bir öğrenim süreci geçirmenizi dileriz. Bize e-posta ile ulaşmak isterseniz adresimiz: newyork@mebtr.org 

Houston Eğitim Ataşeliğinin görev bölgesinde bulunan Arkansas, Alabama, Louisiana, Mississippi, New Mexico, Oklahoma, Tennessee ve Texas, Los angeles Eğitim Ataşeliği görev bölgesinde bulunan Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Montana, Nevada, Oregon, Utah, Washington ve Wyoming, Boston Eğitim Ataşeliği görev bölgesinde bulunan Massachusetts (MA), Maine (ME), New Hampshire (NH), Rhode Island (RI), Vermont (VT), Connecticut (CT), haricinde ABD'de öğrenim gören bütün resmi-burslu öğrencilerin işlemleri Ataşeliğimizce yürütülmektedir.

Bölgemizde öğrenim gören öğrencilerimizin web sitemizi dikkatle takip etmeleri önerilir. 

Sitemizin burslu öğrenci başlığı altındaki alt başlıklar, özellikle 1416 sayılı Kanun kapsamında bölgemizde bulunan öğrencilerin işlem süreçleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

Sitemizin mevzuat başlığı altında bulabileceğiniz kanun, yönetmelik ve tebliğleri, ayrıca öğrenime başlamadan önce imzaladığınız taahhütnameyi  mutlaka okuyunuz. Bu, haklarınızın ve yükümlülüklerinizin neler olduğu konusunda bilgilenmenizi sağlayacaktır.

Ataşeliğimizce yürütülen işlemlerde etkinliği sağlamak amacıyla matbu formlar geliştirilmiştir. Taleplerinizi, sitemizde duruma uygun formları eksiksiz doldurup istenen belgeleri ekleyerek Ataşeliğimize iletiniz. Elektronik posta yoluyla gönderilen dilekçe ve diğer evrakın, istisnalar dışında işleme alınamadığını hatırlatmak isteriz. Kurumlar adına öğrenim gören öğrencilerin tüm belgelerden iki adet  düzenlemeleri gerekmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı burslu öğrencilerinin tek nüsha belge düzenlemeleri yeterlidir.  

Şayet sitemizde durumunuza uygun form bulunmuyorsa,  dilekçe ile talebinize ilişkin belgeleri ekleyerek Ataşeliğimize posta yoluyla gönderiniz.

Bölgemize öğrenime başlamanızdan başlayarak, öğrencilik durumunuza dair her türlü değişikliği, sömestr tatili için izin talebinizi, toplantı, seminer ya da konferansa katılım taleplerinizi ve diğer bütün taleplerinizi, ilgili formu eksiksiz doldurarak imzalı bir şekilde ve istenen belgeleri ekleyerek Ataşeliğimize bildiriniz. 

Banka hesap bilgilerinizdeki değişiklikleri gecikmeksizin Ataşeliğimize mutlaka ilgili formu doldurarak imzalı bir şekilde bildiriniz. Bu konudaki gecikmelerin bursunuzun geç yatmasına ya da hiç yatmamasına neden olabileceğini unutmayınız. Banka hesap bilgileri değişen öğrencilerimizin, yeni hesaplarına transfer gerçekleşinceye kadar eski hesaplarını açık tutmaları önerilir.   

Ataşeliğimizle yapacağınız yazışmalarda mutlaka güncel iletişim bilgilerinizi beirtiniz. Özellikle güncel e-posta adresinizin ve geçerli bir telefon numaranızın olması, gerektiğinde size daha hızlı ulaşmamızı sağlayacaktır. Tarafınıza yapılacak bildirimlerde e-posta adresiniz kullanılacaktır.

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.