New York Eğitim Ataşeliği

AKADEMİK GELİŞİM RAPORU

AKADEMİK GELİŞİM RAPORU

Resmi burslu statüde yurt dışında öğrenim gören öğrencilerimizin tabi olduğu yönetmeliğin 19 uncu maddesinin ikinci fıkrasında "Öğrenciler yaptıkları akademik çalışmalarla ilgili raporlarını yurt dışı akademik danışmanlarına ve/veya öğrenim görülen bölüme onaylatarak her yıl ocak ve haziran ayları içinde Bakanlığa ve adına öğrenim görülen kurum ya da kuruluşa sunmakla yükümlüdürler." denilmektedir.

Öncesinde klasik yazışma yöntemiyle gerçekleştirilen öğrencilerimizin bazı iş ve işlemlerinin yürütülmesi sürecinde zamandan tasarruf edilerek işlemlerin hızlandırılması, kırtasiyeciliğin azaltılarak kamu kaynaklarından tasarruf edilmesi ve adına öğrenim görülen kurumlardaki yurt içi akademik danışmanlar tarafından öğrencilerimizin gelişimlerinin takip edilebilmesi amacıyla akademik gelişim raporlarının Resmî Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS) üzerinden alınması planlanmıştır.

Öğrencilerimiz akademik gelişim raporlarını sisteme yükleyebilmek için; Öğrenci modülüne giriş yaptıktan sonra bilgi girişi menüsünden akademik gelişim ekranına giriş yapacaklardır.  Akademik gelişim ekranında "yeni kayıt ekle" butonu tıklandıktan ve öğrenim görülen seviye seçildikten sonra dönem seçimi yapılacaktır. (2020 bahar dönemine ait akademik gelişim raporu için 2020 Haziran dönemi seçilmelidir) Ardından evrak ekle kısmından rapor ve ekler  sisteme yüklenip kaydet butonu tıklanarak REBUS'ta kayıt işlemi tamamlanabilecektir.

Akademik gelişim raporu taslağına aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

/meb_iys_dosyalar/2020_09/28212711_Akademik_GeliYim_Raporu.docx

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.