New York Eğitim Ataşeliği

Öğrenim planı değişikliği

Bakanlık ve akademik danışman tarafından onaylanmış bir öğrenim planında, zamanla çeşitli nedenlere bağlı olarak öğrenci tarafından değişiklik yapma ihtiyacı doğabilmektedir. Bu durum, bazen bir dersin plandan çıkarılması, bazen yeni bir ders eklenmesi şeklinde olabilmektedir.

Her ne sebeple olursa olsun, önceden onaylanmış öğrenim planındaki değişiklikler Bakanlığın ve yurt içi akademik danışmanınızın onayına tabidir. Bu, yurt içi akademik danışmanınızın ya da Bakanlığın uygun görmediği bir değişikliğin yapılamayacağı anlamına gelmektedir ki, aksi durumda onaysız değişikliğe dair okul ödemeleri yapılamayacaktır. Bu nedenle, öğrenim planı değişikliklerinizi mutlaka onay alarak gerçekleştiriniz. 

Böyle bir ihtiyaç doğduğunda, öğrenim planında yapılan değişikliğin yeni bir öğrenim planı dilekçesi doldurularak bildirilmesi gerekmektedir. DSİ ve TPAO kurumları adına öğrenim gören öğrencilerin belgelerini tek nüsha olacak şekilde Ataşeliğimize posta yolu ile göndermeleri, Milli Eğitim Bakanlığı ve DSİ, TPAO dışında kalan tüm kurumlar adına öğrenim gören bursiyerlerinin öğrenim planı dilekçelerini REBUS'a yüklemeleri gerekmektedir. REBUS'a yüklenilen öğrenim planlarının yeniden posta yolu ile Ataşeliğimize gönderilmesine gerek bulunmamaktadır.

 Öğrenim planı formuna ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Eposta adresimiz newyorkmebtr.org Yazışma adresi 344 E 46th St. 2nd Fl. New York, NY 10017 - 1 (212) 687 8395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.