New York Eğitim Ataşeliği

Öğrencimiz Mustafa Ünal "Dünya´nın En İyi Genç Araştırmacısı Ödülü"nü Kazandı

Öğrencimiz Mustafa Ünal "Dünya´nın En İyi Genç Araştırmacısı Ödülü"nü Kazandı

Orthopaedic Research Society´nin organize edeceği ve ortopedik hastalıklar üzerine arastırma yapan dünyanın önde gelen arastırmacılarının katılacağı uluslararası çalıştay ağustos ayında Amerika´nın Idaho eyaletindeki Sun Valley  şehrinde  gerçekleştirilecek.

 

Çalıştayda öğrencimiz Mustafa Ünal Osteoartrit ( halk arasında bilinen ismiyle eklem kireçlenmesi) hastalığının erken teşhisi üzerine yeni geliştirmiş olduğu method ve yapmış olduğu araştırma sebebiyle dünya genelinde kırk yaş altı yüzlerce doktor ve araştırmacının arasından birinci seçildiği "Osteoarthritis Young Investigator Award" (Osteoartrit Genç Araştırmacı Ödülünü) alacak

 

Öğrencimizin şuan erken teşhisi ve tam olarak tedavisi mümkün olmayan osteoartrit hastalığının tedavisi için önemli bir adım atmış olması ise ayrı bir gurur vesilesi oldu.

 

Ağustos ayının başında calıstaya katılıp, bu alanda otorite kabul edlen dünyanın cesitli yerlerinden gelecek olan bilim adamlarına da arastırmasını sunacak olan Mustafa Ünal $1000´lık para ödülüyle beraber birincilik sertifikasını da bu etkinlikte teslim alacak.

 

Daha önce de Baxter Genç Araştırmacı Ödülü´nün kazanan öğrencimiz Mustafa Ünal´a ülkemize yaşattığı bu onur vesilesi ile teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

 

605 3rd Avenue 30th Floor New York, NY 10158 - 1 (212) 6878395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.