New York Eğitim Ataşeliği

Hitit Üniversitesi Rektorü Reha Metin Alkan´ın ziyareti

Hitit Üniversitesi Rektorü Reha Metin Alkan´ın ziyareti

Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan ataşemiz Yurdagül Aydoğan´ı ziyaret etti.Türkiye ve Amerika lisans ve lisansüstü eğitimleri üzerine istişarelerde bulunuldu.Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile Hitit Üniversitesi adına Newyork Eğitim Ataşeliği hizmet bölgesinde bulunan öğrencilerle birarada bulunmak ve bazı üniversiteler ile işbirliği yapmak üzere Newyork´ta bulunduğunu ifade eden Alkan ev sahipliği için ataşeliğimize teşekkür etti. Ataşemiz ise eğitim ile ilgili yapılan ve yapılacak olan bu ve benzeri tüm çalışmalara her zaman açık olduklarını ve Hitit Üniversitesi Rektörü´nün öğrencileri ile yakinen ilgilenmesinden dolayı da ayrıca memnuniyet duyduğunu ifade ederek diğer rektörlerimizi de benzer işbirlikleri için Newyork´a davet etti.

 

Görüşmenin ardından Rektör Alkan Ataşe Aydoğan´a Hitit Güneşi hediye etti.

 

Akabinde Milli Eğitim Bakanlığı bursu ile Hitit Üniversitesi adına eğitim gören öğrencilerle bir araya gelindi.Bütün öğrencilerin tek tek söz aldığı toplantıda özelde Hitit Üniversitesi olmak üzere tüm burslu öğrencilerin sorunları ve çözüm önerileri dinlendi. Karşılıklı görüş alışverşinin yapıldığı iki saat süren toplantı bir sonraki sene görüşme temennisi ile sona erdi.

 

 

 

825 3rd Avenue 5th Floor New York, NY 10022 - 1 (212) 6878395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.