New York Eğitim Ataşeliği

Bir Türk Gecesi de Temple Üniversitesi´nden

Bir Türk Gecesi de Temple Üniversitesi´nden

Okulların kapanmasına az bir süre kala öğrencilerimiz bulundukları üniversitelerde gerçekleştirdikleri Türk Günü etkinlikleri sayesinde hem kültürümüzün daha iyi tanıtılmasına hem de türk öğrenciler arasında birlik ve beraberlik sağlanmasına katkı sunuyorlar.

 

Bu sefer ki etkinlik Philadelphia´da bulunan Temple Üniversitesi´nde okuyan öğrencilerimiz tarafından gerçekleştirildi.

 

Temple Üniversitesi Türk Öğrenci Kulubü geçen yıllarda olduğu gibi bu sene de güzel bir Türk Gecesi düzenledi.

 

Bu sene yapılan etkinliğe resmi burslu öğrencilerimiz ile üniversitede okuyan özel öğrencilerimiz,yabancı öğrenciler,türk aileleri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra New York Başkonsolos Muavini Reyhan Özgür ve New York Eğitim Ataşesi Yurdagül Aydoğan katıldı.

 

Ataşemiz Yurdagül Aydoğan gerçekleştirdiği açış konuşmasında öğrencilerimiz ile bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti. Türkiye´den yeni döndüğünü ve Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı´ya bu etkinlikten bahsettiğini söyleyen Aydoğan Sn. Bakanımızın size selamlarını getirdim, gözlerinizden öptüğünü iletmemi istedi demesi öğrenciler tarafından alkışlandı.Yurt dışında okumanın zorlukları olduğunu bildiğini ancak avantajlarının çok daha fazla olduğunu ifade eden Aydoğan, sizin gibi gençler yetiştirdiğimiz için gururluyuz. Hepinizin eğitimlerini en iyi şekilde tamamlayıp Türkiye´ye dönerek en iyi görevlerde en iyi temsili yapacağınızdan şüphemiz yok dedi.Kapılarının her zaman öğrencilere açık olduğunun altını çizerek amacımız öğrencilerimizin derslerine odaklanmasına engel olacak tüm etkenleri bertaraf etmek dedi.

 

Programa destek olan kişi ve kuruluşlara plaket verilmesinin ardından Gözde Tiknaz´ın müzik dinletisi eşliğinde konuklara Türk mutfağından bir çok lezzetin olduğu açık büfe ikramlar yapıldı. Öğrenciler yemekten sonra Türk müzikleri eşliğinde sahnede dans etti.

 

Program sonrası Türk ve yabancı konukların, oluşturulan köşede yöresel kıyafetler ile fotoğraf çektirmesi ise keyifli anlar yaşanmasını sağladı.

 

 

825 3rd Avenue 5th Floor New York, NY 10022 - 1 (212) 6878395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.