New York Eğitim Ataşeliği

Bakanlığımız Bilgi İşlem Başkanı Bilal Tırnakçı ve Heyeti New York´da

Bakanlığımız Bilgi İşlem Başkanı Bilal Tırnakçı ve Heyeti New York´da

Milli Eğitim Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Sn. Bilal TIRNAKÇI ve Bilgi İşlem Başkanlığı personeli  Mirhaç SULAK, Eyüp YAMAN ve Önder DOĞAN  bakanlığımız bursu ile Amerika’da öğrenim gören öğrencilerimizin iş ve işlemlerini daha hızlı ve teknoloji kullanımı ile gerçekleştirebilmeleri  için Döküman Yönetim Sistemi’ni (DYS) kurmak ve Resmi Burslu Öğrenci Sistemi’ni (REBUS) güncellemek üzere Amerika’ya geldi.

 

İlk ziyaretini New York Eğitim Ataşeliği’ne yapan Tırnakçı yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldıktan sonra DYS ve REBUS’un önemine dikkat çekti.Teknoloji çağında eski usül posta kullanımı yerine öğrencilerimizin evlerindeki bilgisayardan internet üzerinden bakanlık veya ataşelikten evrak talep edebileceğini ve elektronik imza sistemi sayesinde cevabı da aynı şekilde bilgisayardan alabileceklerini ifade etti.

 

Eskiden kargo bekleme süresi sebebiyle yirmi  ila otuz günde temin edilen bir evrağın DYS sayesinde sadece bir kaç günde alınabileceğinin altını çizen Bilgi İşlem Başkanı Tırnakçı yurt dışında eğitim gören öğrencilerimiz artık ataşeliklerimize evrak takip etmek için değil çay içmek ve muhabbet etmek için gelecekler dedi.

 

New York Eğitim Ataşeliği çalışanlarını yoğun gayretleri sebebiyle tebrik eden Başkan Tırnakçı bu sistemlerin yakında kullanıma başlaması ile çok daha başarılı işler yapılacağından emin olduğunu ifade etti.

 

Ataşelik personelimiz sistemlerin işleyişi hakkında Bilgi İşlem Başkanlığı’nın profesyonel ekiplerinden iki günlük hizmet içi eğitim aldı. Eğitimin ardından konuk heyet Washington ve ardından Houston ataşeliklerine de aynı sistemleri kurmak üzere New York’dan ayrıldılar.

 

 

 

 

825 3rd Avenue 5th Floor New York, NY 10022 - 1 (212) 6878395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.