New York Eğitim Ataşeliği

Atatürk Okulu Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Başladı

Atatürk Okulu Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Başladı

Dört ile ondört yaş arası öğrencilere cumartesi günleri 10:00 ile 16:00 saatleri arasında eğitim veren Amerikan Türk Kadınlar Birliği (ATKB) Atatürk Okulu, düzenlenen 45. yıl açılış töreniyle, yeni öğretim yılına başladı.

 

Açılış törenine New York Başkonsolosumuz Ertan Yalçın, anneleri emekli öğretmen Mevhibe Yalçın,Eğitim Ataşemiz Yurdagül Aydoğan, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Sunuculuğunu okul öğretmenlerinden Necmiye Kaçaroğlu’nun yaptığı açılış töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul Müdüresi Tülay Taşkent’in selamlama konuşmalarından sonra hitaplarını gerçekleştiren New York Eğitim Ataşemiz Yurdagül Aydoğan öğrencilerimize kilometrelerce ötede kendi dil ve kültürlerini öğrenmelerine imkan sağlayan Atatürk Okulu yönetimini ve öğretmenlerini ayrıca programa katılan tüm velileri ve öğrencileri tebrik etti. Başbakan´ın ve Milli Eğitim Bakanı´nın da açılışa katılanlara selamlarını ileten Aydoğan okulu tekrar ziyaret edeceğini sözlerine ekledi.New York Başkonsolosumuz Ertan Yalçın açılış törenine hem Başkonsolos hem de bir veli olarak katılmaktan gurur duyduğunu ve keyif aldığını belirterek, “Çocuklarımızın iyi eğitim almaları, Amerikan toplumu içinde başarılarıyla kendilerine yer edinmeleri ve topluma entegre  olmaları şüphesiz Türk Amerikan toplumunun, Amerika Birleşik Devletindeki görünürlüğünü ve gücünü arttıracaktır. ” dedi ve Başkonsolosluğun her zaman her türlü desteği sunmaya hazır olduğunu, yeni öğretim ve eğitim yılında başarılar dilediğini belirterek sözlerini bitirdi.

 

Törenin ardından konuklara pizza ve içecek ikram edildi ve öğrenciler ilk derslerine başlamak üzere sınıflarına girdi.

 

825 3rd Avenue 5th Floor New York, NY 10022 - 1 (212) 6878395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.