New York Eğitim Ataşeliği

Açıköğretim Amerika Seçme Sınavı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kuzey Amerika Programları için seçme sınavı 16 Ekim 2016 Saat 14:00’te, 9704 Good Luck Road Lanham MD 20706 adresinde yapılacaktır.  
Açıköğretim Amerika Seçme Sınavı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Kuzey Amerika Programları için seçme sınavı 16 Ekim 2016 Saat 14:00’te, 9704 Good Luck Road Lanham MD 20706 adresinde yapılacaktır. http://usa.anadolu.edu.tr adresi güncellenmiştir. Sıkça sorulan sorular bölümünü mutlaka inceleyiniz. Adaylar sınava gelirken;

  • Pasaportlarının aslı ile birlikte pasaport kimlik sayfasının fotokopisi
  • Oturma izni belgesi ya da USA vizesi
  • Lise ya da üniversite diploması (Türkiye dışında bir liseden mezun olan adaylar, T.C. Eğitim Müşavirliği/Ateşeliği tarafından onaylanan diploma denklik belgesi de getirmelidir.)
  • T.C. vatandaşı olarak başvuru yapacak adaylar askerlik durum belgesi
  • 1 adet vesikalık fotoğraf getireceklerdir.

T.C. vatandaşı olan ve daha evvel bir önlisans ya da lisans programından mezun olan adaylar ile halihazırda devam etmekte olan adayların seçme sınavına girmelerine gerek yoktur. Yurtdışında lisans ya da önlisans programından mezuniyeti olan ve bunun için denklik almış olan adayların seçme sınavına girmelerine gerek yoktur. Kuzey Amerika bölgesinde ikamet eden ve önceden Açıköğretim Türkiye, Balkanlar, Azerbaycan ve Batı Avrupa programlarına kaydı olan öğrenciler durumlarını belirten bir dilekçe ile seçme sınavına girmeden kayıt yaptırabilirler.   Sınav tarihinde bu durumda olan adayların şahsen gelip başvuru yapmaları gerekmektedir. Ekte sizinle paylaşılan duyuru görselini sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak tanıtım faaliyetlerimize destek olabilirsiniz. Desteğiniz için şimdiden teşekkür eder, başarılar dileriz. Kuzey Amerika Programları ile ilgili soru, görüş ve önerileriniz için  koksalbuyuk@anadolu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

605 3rd Avenue 30th Floor New York, NY 10158 - 1 (212) 6878395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.