New York Eğitim Ataşeliği

19 Kasım 2014 tarihinde yapılacak öğrenci toplantısı duyurusu

Değerli Öğrencilerimiz,

19 Kasım 2014 Çarşamba günü New York City de, Bakanlığımız Müsteşarı Sayın Doç. Dr. Yusuf TEKİN başkanlığındaki heyetin katılımıyla, burslu ve özel öğrencilerimize yönelik yemekli bir öğrenci toplantısı düzenlenecektir. Toplantıda, Bakanlığımızca geliştirilen öğrenci otomasyon yazılımının tanıtımı yapılacak ve kullanımı anlatılacaktır. Benzer içerikli ikinci toplantının, 22-24 Kasım arasında Houston Eğitim Ataşeliğince ilan edilecek yer ve tarihte Houston (TX) şehrinde yapılması planlanmaktadır.

New York City’de yapılacak olan toplantıya, 1416 sayılı Kanun kapsamında resmi burslu, kısmi burslu, resmi burssuz öğrencilerimizden, halen öğrenimlerini T.C. Washington Büyükelçiliği ile New York ve Boston  Başkonsoloslukları görev bölgelerinde yer alan eyaletlerde* sürdüren öğrencilerimiz katılabileceklerdir. Chicago Başkonsolosluğu’nun görev alanında bulunan bazı eyaletlerde öğrenim gören öğrencilerimiz de mesafe bakımında uygun görüldüğünden New York City’de yapılacak toplantıya katılabileceklerdir. Bu eyaletler duyuru metninin sonunda ve kayıt formunda seçmeli olarak yer almaktadır.  Bunların dışında kalan eyaletlerde öğrenim gören öğrencilerimiz, Houston’da yapılacak toplantıya katılabileceklerdir.

1416 sayılı Kanun kapsamında bulunup halen resmi burslu ve kısmi burslu statüde öğrenim gören öğrencilerimizin, öğrenim yeri ile toplantı yeri olan New York City’ye ulaşım amacıyla yapacakları şehirlerarası aktarmasız gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak, tren ya da otobüs yolculuğu masrafının, sonradan masraf talebi yoluyla  Ataşeliğimizce karşılanması planlanmaktadır. Resmi burssuz ya da özel öğrenci statüsünde olan öğrencilerimiz ile TPAO, BOTAŞ, TCDD gibi burslarını doğrudan öğrencilere aktaran kurum öğrencilerinin yol masrafları ise karşılanmayacaktır.

Düzenlenecek toplantının salon ve diğer ön hazırlıklarının yapılabilmesi için, kesin katılımcı sayısının bilinmesi gerekmektedir. Bu ihtiyaca binaen, bir kayıt formu hazırlanmış ve ekte öğrencilerimizin erişimine açılmıştır. Form, 24 Ekim 2014 Cuma günü yerel saatle 17.00’ye kadar erişime açık kalacaktır.

Kayıt için tanınan sürede forma kayıt yapan öğrenciler, düzenlenecek toplantıya kesin katılımcı listesi olarak kabul edilecek ve salon, yemek vb. anlaşmalar bu listedeki sayılar üzerinden yapılacaktır. Sonradan yol masraflarının ödenmesinde de bu katılımcı listesi esas alınacak, listede adı yer almayan öğrencilere hiç bir suretle ödeme yapılmayacaktır. Bu nedenle formu, toplantıya katılımı kesin olan öğrencilerimizin doldurması  önem arz etmektedir. Bu tarihteki toplantıya katılamayacak öğrencilerimiz formu doldurmamalıdır.

24 Ekim 2014 Cuma günü yerel saatle 17.00’de form erişime kapatıldıktan sonra listeye kaydolma talepleri dikkate alınmayacaktır.

22-24 Kasım 2014 tarihleri arasında Houston (TX) şehrinde  yapılacak toplantıya ilişkin detaylar, Houston Eğitim Ataşeliğince ilan edilecektir.

 

Saygıyla duyurulur.

 

* Connecticut, Delaware, District of Columbia, Florida, Georgia, Illinois, Indiana, Kentucky, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, New Hampshire, New Jersey, New York, North Carolina, Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, South Carolina, Vermont, Virginia, West Virginia, Wisconsin

 

Kayıt formuna erişmek için tıklayınız.

605 3rd Avenue 30th Floor New York, NY 10158 - 1 (212) 6878395

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.